Resimli Pasta Nasıl Yapılır ?

1.000 views


Resimli Pasta Nasıl Yapılır ?

Resimli Pasta Nasıl YapılırResimli Pasta doğum günlerinde ve özel günlerde yaptırmayı tercih ettiğimiz özellikle de çocukların çok istedikleri bir pasta modelidir. Özel günlerimizde yaptırdığımız Resimli Pasta bizlere hem lezzetli bir pasta ile kutlama yapmayı hem de unutulmaz bir anı yaşamamızı sağlamaktadır. Resimli Pastada ister kendi Fotoğrafınızı isterseniz başkalarının Fotoğrafını kullanabileceğiniz gibi doğa resimleri, çizgi film karakterleri gibi istediğiniz her türlü bir resim kullanabilirsiniz.

Resimli Pasta iki türlü malzemeden yapılır. Bu Malzemeler tamamen yenilebilir ve suda çözülme özelliğine sahiptir, 1. si ince bir kağıt şeklinde nişastadan yapılmış bir gofret 2. si de Şeker Hamurunun kağıt kadar inceltilmiş halidir. üzerine ve bu kağıtlar için özel yapılmış bilgisayar yazıcısı içine Gıda Boyasından yapılmış renkli kartüşlerle fotoğrafın tarayıcıda taranıp çeşitli photoshop programları ile ayarlandıktan sonra basılarak tamamlanır.

Elde edilen resim krem şanti ile sıvanmış bir pasta üzerine ya da Şeker Hamuru kaplanmış bir pasta üzerine resmin büyüklüğü kadar jöle sürülür ve üzerine resim yerleştirildikten sonra resmin üzerine de sulandırılarak yumuşatılmış sade soğuk jöle sürülerek parlaması ve kağıdın emilerek çözülüp pasta üzerine çizilmiş gibi görünmesi sağlanır, Resim kenarları ve pastanın çevresi de çeşitli süslemelerle süslenir ve soğutulduktan sonra afiyetle yenir.

Bu Bir uyarıdır! evinizdeki yazıcılarda kesinlikle denemeyin zira içindeki mürekkepler sağlığınıza ciddi tehdit oluşturur. Üzülerek belirtmeliyim ki günümüzde bazı Pastaneler maliyetten kaçtıkları için bu metodu uygulamaktadır ve insanların sağlığı ile oynamaktadırlar, eğer sizde böyle bir durumla karşılaşırsanız Alo Gıda Hattı 174 ü arayarak ihbar ediniz. Eğer Resimli Pasta yaptırmak isterseniz kesinlikle bildiğiniz ve güvendiğiniz yerlerde yaptırınız ya da her ihtimale karşı pastanın resimli kısımlarını yemeyin.

Umarım bu yazı ile sizleri biraz da olsa aydınlatabilmişimdir.

Kısaca Resimli Pasta Yapılışının Adım Adım Detayları

Krem şanti ile sıvanmış pastanın üzerine resim büyüklüğü kadar ince miktarda sade ya da vanilyalı jöle sürün.

Daha sonra resmi yerleştirin ve hava kabarcığı kalmaması için iyice yapıştığından emin olun.

Resmin üzerine fırça ile sade jöle sürün daha sonra düz sıvama bıçağı ile düzleyin.

Ve son olarak pastanızı dilediğiniz gibi süsleyin yarım saat kadar dolapta soğuduktan sonra partinizi yapabilirsiniz.

Her gününüz en tatlı gününüzden daha tatlı olsun.

 

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın